Plzeň 29. září - 30. září 2006

Konec babího léta i počasí se vydařily. Krásnější noci jsou snad jen začátkem srpna. Půlnoční les na konci září při bezměsíčné noci je stejně nádherný zážitek. Padaly hvězdy, i když se to v tuto dobu asi někomu nebude zdát. Mně se to nezdálo a tak jsem si přál spoustu věcí.

Akce probíhala jako vždycky v našem teritoriu za účasti spousty týmů z blízka i z daleka. Impozantní byla páteční podvečerní demonstrace americké bojové síly na hraniční komunikaci. Po západu Měsíce se shromáždily americké týmy s auty na jižním okraji letiště a pak se celý světelný had vydal na sever do prostoru soustředění kolem Mejtka.

Nádherný byl  noční průzkum a dopolední monitoring hranice. Bohužel při návratu na základnu jsme se střetli i nějakou americkou skupinou "special forces". Byli střelbychtiví a tak jim asi uniklo, že ani sebelepší střelec nemusí zasáhnout svůj cíl první dávkou, i když si to myslí. Natož pak v airsoftu. Proto se začali po prvních dávkách hádat ohledně přiznávání a nepřiznávání zásahů (což bývá v lese v případě BB kuliček dost složité) a průběh té diskuse kořenili dalšími a dalšími dávkami, aby potvrdili sílu svých slov. První ránu jsem uznal, ale protože jsem si nesundal hned baret, střílel do mě ten nervózní jinoch jako do pytle s pískem a vrcholem byl jeho kamarád, který definitivně ukončil naše diskuse dávkou asi deseti střel ze dvaceti metrů do mojí levé tváře. Rozprskly se mi na brýlích a nepříjemně mi polechtaly levé ucho a trojklanný nerv.

Naštěstí se zbytek našeho týmu během téhle anabáze stačil stáhnout. Moje příkoří odčinil kolega Assault, který nervózního amíka prostě odstřelil ze zálohy. Nevím, jestli je etické, když amík sice ránu přiznal (bodejť by ne!), ale vzápětí zakřičel na svoje nekryté kamarády vpředu, aby si hlídali záda. Assault má však mladé nohy a unikl jim v březoví a zdravý se dostal na základnu

Fotek je jen pár, ale jsou  rozmazané jako moje dojmy z akce. Nebyl jsem  proto jediný, který se po obědě, kdy se pořád nic nedělo a zprávy našeho průzkumu nepotvrdily žádné zvláštní aktivity protivníka, sebral a odjel domů.  Ale  i tak je pár fotek malým poděkováním těm, se kterými jsem necelé dva dny plnil průzkumné úkoly. S nimi ta akce byla jeden "velký flám".

P1060001.JPG
P1060004.JPG
P1060005.JPG
P1060009.JPG
P1060012.JPG
P1060016.JPG
01.10.2006 13:23:32
Sixkiller
Jsem rád, když se lidé do objektivu mého fotoaparátu usmívají.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one